ثبت و پردازش سفارش و ارسال محصول
روز کاری به معنی روز شنبه تا پنج شنبه هر هفته، به استثنای تعطیلات عمومی در ایران است و کلیه سفارش‏‌های ثبت شده در طول روزهای کاری در ساعات اداری و اولین روز پس از تعطیلات پردازش می‌‏شوند.
وبسایت فروشگاه کامپیوترسراج به مشتریان خود در 7 روز هفته و 24 ساعت در روز امکان ثبت سفارش می‌‏دهد.
کامپیوترسراج همواره در ارسال و تحویل کلیه سفارش‌‏های ثبت شده، نهایت دقت و تلاش خود را به کار گرفته است اما با وجود این، در صورتی که موجودی محصولی در این فروشگاه به پایان برسد، حتی پس از اقدام مشتری به سفارش‌‏گذاری و پرداخت وجه آن، حق لغو کردن آن و استرداد وجه سفارش برای کامپیوترسراج محفوظ می باشد و یا خریدار می‏‌تواند به جای کالای به اتمام رسیده، محصول دیگری را جایگزین کند.
کاربران باید هنگام سفارش کالای مورد نظر خود، فرم سفارش را با اطلاعات صحیح و به طور کامل تکمیل کنند. بدیهی است درصورت ورود اطلاعات ناقص یا نادرست، سفارش کاربر قابل پیگیری و تحویل نخواهد بود.
مکان تحویل کالا، آدرسی است که خریدار در حین ثبت سفارش در وب سایت درج می نمایید. این نشانی بر روی کلیه مرسوله ها درج خواهد شد و تغییر آن  پس از ارسال سفارش به هیچ وجه امکان پذیر نمی باشد.

هزینه ارسال

 هزینه ارسال و مرجوعی کالا به هر دلیل بر عهده مشتری می باشد .

خسارت در هنگام حمل و نقل
وبسایت فروشگاهی کامپیوترسراج همواره نهایت تلاش خود را به کار گرفته تا کلیه سفارش‏‌ها در نهایت سلامت و بدون آسیب، تحویل به خریداران در سراسر کشور گردد. با توجه به بسته بندی ایمن و استاندارد همه مرسولات، بروز هر گونه حادثه در هنگام حمل و تحویل به عهده شرکت حمل و نقل می باشد.

مهلت تست کامپیوترسراج
فروشگاه اینترنتی کامپیوترسراج این امکان را ایجاد نموده تا کلیه کالاها تا 7 روز پس از تحویل، دارای فرصت تست سخت افزارباشند . خط و خش ظاهری برای کالاهای استوک و دست دوم بدیهی بوده و شامل مهلت تست یا گارانتی نمی شود.

مواردی که شامل سرویس فوق نمی شوند :
1- ایرادات فنی یا فیزیکی در اثر استفاده نادرست خریدار
2- آسیب‏‌های فیزیکی وارد شده به محصول ناشی از حمل و نقل

گارانتی
مدت گارانتی و خدمات پس از فروش کلیه کالاهای عرضه شده در سایت برای هر کالا متفاوت بوده و در کنار قیمت این کالاها درج شده است. چنانچه کالای خریداری شده در طول زمان گارانتی دچار نقص فنی شود، خریدار می بایست ابتدا با فروشگاه هماهنگ نماید و چنانچه نیاز به ارجاع کالا به فروشگاه جهت رفع عیب باشد هزینه حمل و نقل رفت و برگشت به عهده خریدار می باشد. کالاهای استوک و دست دوم اغلب بدون کارتن بوده و  خط و خش ظاهری بر روی آنها بدیهی و شامل مهلت تست یا گارانتی نمی شود.

 

 

محصول مورد نظر با موفقیت به سبد خرید شما اضافه گردید